Finále ceny Ď

V pátek 24. června byl pro mnohé pouze obyčejný den. My jsme si tento den udělali jedinečný a originální tím, že jsme vyjeli do Prahy, konkrétně na Novou scénu Národního divadla, kde se uskutečnilo celorepublikové finále výjimečné ceny Ď. Tato cena je určitý druh poděkování, kdy každý má šanci komukoliv poděkovat, prostřednictvím nominace. Do finále jsme postoupili z kola krajského, které se konalo 27. dubna v divadle Oskara Nedbala v Táboře. A proč jsme se vlastně zúčastnili této ceny? My, Centrum sociální pomoci Vodňany, jsme nominovali naše milé mecenášky, Ing. Lucii Topkovou a Radku Pencovou, za uspořádání Dětské burzy Vodňany, jejíž výtěžek byl nezištně věnován právě Centru sociální pomoci. Tento výtěžek byl použit na nákup evakuačních podložek pro imobilní klienty.

Celým ceremoniálem prováděl zakladatel ceny Ď pan Richard Langer společně se svou dcerou Markétkou. Už jen samotné postoupení do Prahy pro nás bylo odměnou, o to větší se dostavila radost, když jsme se v kategorii Domovy pro seniory umístili mezi nejlepší čtyři v celé České republice. Tohoto umístění si velice vážíme, protože je to znamení toho, že u nás ve Vodňanech žijí skvělé ženy, které nemyslí jen na sebe. Zároveň je to určitý druh motivaci pro ještě lepší výsledky.

Autor článku: Veronika Klucká

 

Poznámka: Radku Pencovou v Praze zastupovala Mgr. Michaela Vrácovská.


Nominace na Cenu Ď

Vodňanská burza byla Centrem sociální pomoci nominována na krajskou a současně i celostátní Cenu Ď. Velmi si toho vážíme. Vnímáme to jako poděkování Vám všem, kteří se burzy zúčastnili. Poděkování totiž není nikdy dost. Poděkování je slušnost, ale současně i inspirace k dalším dobrým počinům. Těšíme se na Vás 7. a 8.10. 2016.

https://www.cena-d.cz/

Každá troška se počítá. Jedině tak si lze vysvětlit vděk vodňanského Centra sociální pomoci (CSP), konkrétně jeho ředitelky Daniely Davidové, za naši pomoc. Tou byla z našeho pohledu právě ta symbolická "trocha do mlýna" v podobě finančního příspěvku ve výši 8.000,- Kč, který se nám podařilo získat při letošní jarní dětské burze (z této dobročinné akce profitovalo také Mateřské centrum Duha, které obdrželo necelou třetinu zisku, zbytek připadl právě CSP Vodňany).
Částka, která musí být v porovnání s ročním rozpočtem této instituce a jejími potřebami jistě kapkou v moři, měla ale v očích paní Davidové natolik zásadní postavení a význam, že "pouhá" slova díků, kterými nešetřila v průběhu celé naší spolupráce, už nestačila. Poděkovala nám tedy ještě jinak - veřejně.
Proto se nám dostalo pocty být za Jihočeský kraj nominované na Cenu Ď, jejímž smyslem je právě veřejné poděkování lidem, kteří dělají něco navíc pro své okolí a pomáhají tam, kde je zrovna potřeba. A přestože jsme nevyhrály - vítězem jihočeského kola 27.4.2016 se v Táboře staly dobrovolníci českobudějovické humanitární organizace ADRA - nesmutníme. Právě naopak. Radujeme se, že tato nominace splnila svůj smysl, který je podle pořadatele Ceny Ď, Richarda Langera, i v inspiraci pro ostatní, aby se stali mecenáši či dobrodinci.

My, organizátorky vodňanské dobročinné burzy, máme jasno. Další burza v pořadí, tentokrát podzimní (konat se bude 14. a 15. října 2016), si za cíl stanovila získat prostředky na pojízdné vážicí křeslo pro vážení nemocných či handicapovaných osob, které by v CSP Vodňany potřebovali.
Vy, čtenáři Vodňanských ozvěn, nám můžete pomoci náš cíl splnit (budeme potřebovat více jak dvojnásobek toho, co se nám podařilo získat na jaře), nebo můžete vděk za pomoc pocítit na vlastní kůži a nabídnout své služby, např. CSP Vodňany, osobně.

Dobrovolníků a těch, kteří jsou ochotni nezištně pomáhat druhým, není nikdy dost...

 


Burza - jaro/léto 1. - 2. dubna 2016

Tak jak jsme slíbily, zde jsou čísla z burzy a plná verze článku z Vodňanského zpravodaje. Zisk burzy činil 10.873 Kč. Centrum sociální pomoci ve Vodňanech dostalo částku 8.000 kč - byly zakoupeny 4 speciální evakuační matrace pro imobilní klienty a zbývající částku 2.873 Kč obdrží MC Duha. Děkujeme všem kteří se burzy zůčastnili. Dále již slibovaný článek:

Druhá Burza v pořadí

To Vám bylo ale pozdvižení! Kdybyste to viděli! Druhou takovou akci byste v našem vodňanském rybníčku jen těžko hledali! V sobotu 2. dubna se úderem osmé hodiny a třicáté minuty otevřely brány Městského kulturního střediska a do jeho předsálí, proměněného v malou nákupní zónu, začali proudit první nedočkaví návštěvníci, kteří nevěděli, zda se nejdříve vrhnout na nepřeberné množství ošacení, kojeneckých potřeb, sportovního vybavení či hraček, nebo podlehnout pokušení v podobě bohatého sladkého pohoštění. Nakonec přeci jen (alespoň dočasně) odolali a zaměřili se na to, kvůli čemu si původně v sobotu ráno přivstali - ulovit ty nejlepší kousky pro sebe a své blízké. A protože vybírat bylo opravdu z čeho, málokdo odcházel se zbožím, které by se dalo spočítat na prstech jedné ruky. Nejedna dáma (o pánech obtěžkaných improvizovanými nákupními košíky, resp. taškami ani nemluvě) to sice "zaplatila" propocenými svršky, neb v jednu chvíli byla fronta na zaplacení (a souběžnou evidenci prodaného zboží) opravdu, ale opravdu velmi dlouhá. Přesto však nikoho neopustila dobrá nálada, možná i proto, že to nekončící čekání zkracovaly "divadelní" výstupy těch nejmenších - v jednu chvíli děti spokojeně pobíhaly s "novou" hračkou či knížkou, v druhou naopak spustily pláč, protože si na zásadových rodičích neprosadily, co si samy vyhlídly, nebo že jim třeba nedovolili další kousek ze sladkého občerstvení, které si oblíbily...

Nikoho tak jistě nepřekvapí, že všechna ta pozitivní energie, kterou do letošního ročníku investovali nejen organizátoři, všichni dobrovolníci, ale i kupující a ostatní návštěvníci, se promítla i do rekordního zisku, který opět poputuje v plné výši na dobročinné účely. Celková částka, jež bude rozdělena mezi MC Duha a Centrum sociální pomoci Vodňany, se vyšplhala na neuvěřitelných 10.873,- Kč ( MC Duha 2.873,- Kč, Centrum sociální pomoci 8.000,-Kč). Převážná část těchto peněz je z prodaného zboží (každý prodávající zaplatil 15% ze své tržby na tyto účely) a část je symbolem solidarity nakupujících a návštěvníků, kteří přispívali do připravené pokladničky ještě něco navíc. Někteří prodávající se dokonce zřekli vyšší než patnáctiprocentní části ze svých tržeb poté, co se dozvěděli, že letos všechny získané finanční prostředky zůstávají v našem městě, především pak v Domově seniorů ve Vodňanech. Za to jim patří velký dík a obdiv!

Ten si ale zaslouží všichni, kteří se na náročných přípravách i samotné realizaci Burzy podíleli. Děkujeme proto našim kolegyním - bez nich by se burza uskutečnit nemohla: Lence Handšuhové, Michaele Vrácovské, Olze Klementové, Blance Veselé a Janě Döblové, a všem dobrovolnicím, které pomáhaly především se zpětným tříděním neprodaného zboží po skončení prodejní části Burzy; jmenovitě Šárce Ocmanové, Adrianě Poláčkové, Kamile Veselé, Janě Lenkové, Heleně Pytlíkové, Alžbětě Polívkové, Jitce Řepové, Petře Dvořákové, Nadě Roučkové, Markétě Heřmanové, Olze Žebrakovské a Jaroslavě Válkové. Nesmíme zapomenout ani na Mateřské centrum DUHA a paní Martu Švejnohovou, dále moc děkujeme za propůjčené prostory a úžasný přístup panu Ing. Michalu Madarovi z MěKS, a v neposlední řadě musíme poděkovat paní MUDr. Regině Pelíškové – její zástěrky jsme velmi rády zařadily do našeho sortimentu a všichni je upřímně obdivovaly.

Naše Burza by nebyla úplná bez úžasného občerstvení, které pro nás v letošním roce připravili Domov seniorů ve Vodňanech, Dana Bečvářová, Marie Pencová, Michaela Vrácovská, Olga Klementová a Dagmar Sladká. Mnohokrát děkujeme i jim!

Příští Burza je plánována na podzim letošního roku 14.-15.10. a my jako organizátoři doufáme, že nám zachováte svou přízeň a znovu nás přijdete podpořit - těšíme se na Vás! Pokud budete mít zájem, můžete se i Vy stát součástí našeho týmu, který pracuje pouze za hřejivý pocit ze smysluplně využitého a investovaného času! :-) Stačí poslat email na burzavodnany@seznam.cz nebo nás oslovit osobně - jistě alespoň někoho z nás znáte.

Hezké jarní dny.

Za kolektiv organizátorek Radka Pencová a Lucie TopkováBurza - jaro/léto 27. - 28. března 2015

Chtěly bychom poděkovat všem, kteří nám pomohli bez nároku na odměnu ve svém volném čase. Bylo to náročné, začalo se v pátek odpoledne po práci a skončilo v sobotu pozdě v noci. Ale i tak to stálo za to :)

Děkujeme: panu ing. Michalu Madarovi - řediteli MěKS Vodňany za poskytnutý prostor a vstřícné jednání při organizování burzy, paní Martě Švejnohové z MC Duha a dobrovolníkům Lucii Kukrálové, Lence Handšuhové, Šárce a Míše Markové, Lukáši Ostrému, Janě Hrabové, Janě Döblové a jejím dětem, Ivě Burešové, Martině Petráškové, Nadě Roučkové, Kamile Veselé a žákyním ZŠ Bavorovská – Vandě Luprichové, Ivetě Votroubkové a Tereze Schemberové.

Troufáme si říci, že burza měla velký úspěch. Výtěžek z této akce činil 6 004,- Kč, z toho bude předáno 2 004,-Kč MěKS Vodňany pro potřeby MC Duha, 2 000,-Kč, Domovu pro seniory ve Vodňanech a 2 000,-Kč neziskové společnosti Rybka o.p.s. pro děti z azylových domů, jako příspěvek na letní tábor. Současně při burze probíhala materiální sbírka pro tyto azylové domy, podařilo se vybrat velké množství materiální pomoci, za což jsme velmi vděčné. Někteří z Vás přišli burzu podpořit nákupem věcí a v předsálí následně věci darovali do sbírky – opravdu velmi si této solidarity vážíme.

Velké poděkování patří všem prodávajícím a nakupujícím maminkám, babičkám i tetičkám, bez kterých by burza neměla takový úspěch.

Ale abychom burzu jen nechválily - bylo zde i zklamání několika maminek, které čekaly větší prodej svých věcí, které přinesly na burzu – bohužel i to se stává, nemůžeme dopředu zaručit, že se všechny Vaše věci prodají, že zrovna přijdou kupující, kteří shání Vámi nabízené věci (týká se to hlavně oblečení v nejmenších velikostech, kterého je na trhu mnoho). Víme, že jste měly hodně práce s označováním svých věcí a vyplňováním formulářů, ale podle nás je to ten nejlepší způsob, který jsme mohly zvolit pro správnou identifikaci – během několika hodin bylo přijato kolem 2 tisíc věcí a času na jejich roztřídění a vyúčtování bylo velmi málo. Doufáme tedy, že i maminky, které byly zklamané na nás nezanevřou a na podzim opět přijdou. Také bychom chtěly poprosit -  zvažte ceny, za které věci nabízíte, někdy opravdu méně znamená více – věřte nám.

Přes toto všechno doufáme, že většina maminek byla spokojena a na podzimní burze nás znovu podpoří svou přízní a burza si tím získá ve Vodňanech své místo a tradici. Zisk burzy bude vždy odváděn tam, kde je to třeba. Vaše nápady uvítáme. Pro pořadatele je a bude burza vždy nezisková, tak to bylo plánováno.

A ještě na závěr – ještě jednou velmi děkujeme všem, kteří přispěli na sbírku pro maminky a děti v azylových domech – život není černobílý, nikdy nevíme, co nám osud nachystá a nám nepřísluší bez znalostí podrobností soudit. Děkujeme - Byli jste skvělí :)

PS. A novinky do příští burzy? Máte zájem ponechat si na další burzy „své“ registrační číslo? Kontaktujte nás, to nebude problém. Zavedeme dostupnější půjčování textilní pistole na označování věcí, ať to máte co nejpohodlnější :).

duben 2015Kontakt

Dětská burza Vodňany


www.cspvod nany.cz

Centrum sociální pomoci Vodňany

 

www.cena-d.cz/

Cena Ď

 

www.linhart-chelcice.cz/

Chelčický domov sv. Linharta

 

www.rybka-az.cz/

Azylové domy pro rodiny s dětmi